
Meglepetések a Könyvfesztiválról
Mára egy rövid bejegyzés azokról az újdonságokról, amiken megakadt a szemem a BNKF-en. A könyvekről a borítóra kattintva kaphatok további információt.

Szűcs Ádám: A játék neve: Pandora
Örömhír: itt A játék neve: Budapest folytatása!
A történet ezúttal egy rendetlenkedő számítógépes játék
körül szövődik. Szűcs Ádámtól a kamaszok kalandra, rejtélyre és humorra
számíthatnak, no meg némi jól álcázott ismeretterjesztésre, ezúttal részben a
mesterséges intelligenciát illetően.
A sorozat első kötetéről szóló beszámolómat itt olvashatjátok.
Kalapos Éva Veronika: Nem hagylak itt
Magyar disztópia, nem kevés kikacsintással. Ebben a világban kasztrendszer uralkodik, az oktatás legfőbb célja a megfelelő politikai nézet gyerekekbe plántálása; a gondolkodás és a kreativitás nem támogatott, a családalapítás és a szaporodás viszont nagyon is.
Már ennyiből is kitűnik, hogy a könyv főként nagykamaszoknak és fiatal felnőtteknek szól. Hogy zseniális lesz-e vagy szájbarágós, az nagy kérdés: a puding próbája az evés.
Lampion Start-sorozat
A Lampion kiadó jóvoltával új kezdő olvasóknak szóló sorozattal gazdagodtunk. A sorozatnak eddig három kötete jelent meg, különböző szerzőktől és más-más illusztrátorok munkájával. A történetek közt van meglopott kobold, megbokrosodott focilabdát űző boszorkány, és kalandos játszótér is, úgyhogy mindenki talál ízlésének megfelelőt. A könyvek száz oldal körüliek, a kevés szöveget sok rajz kíséri, a tipográfia pedig időnként maga is illusztrál.
Zágoni Balázs: A csillag és a százados
Két fiú. Tizenegy évesek. Szomszédok. Barátok. Csak épp a vallásuk más.
Zágoni Balázs, a Fekete fény és a Szamos-parti Hollywood írója ezúttal a vészkorszakról mesél két gyerek barátságán keresztül. Nagyon kevés olyan ifjúsági regény jelent meg, ami a magyarországi holokauszttal foglalkozik, számomra mindig öröm, ha bővül a lista. Ha Zágoni csak fele olyan alaposan körbejárja a témát, mint a Szamos-parti Hollywood-ban a kisebbségek helyzetét, nem fogunk csalódni.
A Szamos-parti Hollywood-ról itt írtam bővebben, A csillag és a százados-ról pedig a borítóra kattintva találtok további infót.
Abszolút Könyvek
A Pagony Abszolút Könyvek sorozatára mindig érdemes figyelni, ezúttal két könyvet szúrtam ki:
Csepregi János regényében Misi, a kutyák és a számok barátja bajba kerül, pedig ő csak jót akart. De a dolgok rosszul alakulnak, ő pedig tolvaj lesz. Hogyan tovább?
A kőoroszlán szíve című kisebbeknek szóló történetben Leó a lánchídi oroszlánokkal bratyizik.
Katherine Locke: Lázadó szívek
Mindig érdekes, ha külföldi szerző Magyarországot, vagy magyar történelmi eseményeket állít regénye központjába, Katherine Locke pedig pontosan ezt tette.
Csilla Budapesten él a nagynénjével, és imádott folyójával. A szülei túlélték a holokausztot, hogy aztán a kommunista rendszer borzalmai végezzenek velük. Csilla titokban a disszidálást tervezgeti, csakhogy beköszönt 1956 októbere, és minden megváltozik.
Locke története történelmi közegbe ágyazott, mitológiai és mágikus elemeket tartalmazó young adoult.
Ha van mondat, amit nem akarsz a 16. szülinapodon hallani, akkor az a "Mindjárt megölnek." Különösen nem, ha aztán tényleg megölnek. Magnus Chase két éve hajléktalan, állítólag egy skandináv isten fia, és egy tűzóriásnak, no meg egy valkűrnek hála, a Valhalla legújabb lakója. A harcosok paradicsomában az élet (a halál?) másról sem szól, mint a...
Tamás Zsuzsa: A kőoroszlán szíve
1944 karácsonyán a tíz éves Ernő naplóba kezd. Közel nyolcvan évvel később az 5. A osztály meglátogatja Leó nagybátyját, aki a Lánchíd oroszlánjait restaurálja. Csakhogy Leót ma nem érdeklik az oroszlánok, de még Roland, a gonoszkodó osztálytárs sem, csak az apukája, akit megműtenek. Leó nem érzi magát túl bátornak. De amikor magára marad a...